logo
DNI KARPIA

O Dniach Karpia

Zapraszamy do wizyty w Dolinie Baryczy, miejsca, w którym gospodarka rybacka trwa nieprzerwanie od 700 lat, gdzie człowiek i natura zawarły ze sobą niepisany pakt o harmonijnym współistnieniu. Natura obdarzyła nasz region ogromnym bogactwem przyrodniczym a człowiek korzystając z tego potencjału czerpie inspiracje do aktywnych działań. Tak właśnie powstały Dni KARPIA. Od 2006 roku przypominają mieszkańcom oraz turystom o wyjątkowości Doliny Baryczy, lokalnych produktów,mieszkających tu ludzi i... ryb!

Imprezy, choć różnorodne i skierowane do różnych odbiorców, łączą wspólne cechy – bliskość przyrody, szeroka dostępność unikatowych potraw rybnych, produktów wyróżnionych Znakiem Jakości „Dolina Baryczy POLECA” oraz obecność i chęć do działania aktywnych mieszkańców, którzy włączają się w ich organizację.
Zapraszamy do odkrywania i smakowania tajemnic Doliny Baryczy!

Program tegorocznej edycji, ze względu na bogactwo wydarzeń, został podzielony na trzy bloki tematyczne, oznaczone różnymi kolorami. W informatorze znajdą Państwo informacje o:

WYDARZENIA PLENEROWE

Dni otwarte, przeglądy zespołów, festiwale filmowe, festyny lokalne, odłowy.
Szeroka oferta wydarzeń w unikatowych miejscach Doliny Baryczy połączona z możliwością aktywnego spędzenia czasu, smakowania karpia i innych produktów lokalnych. Czas umilą Państwu występy lokalnych zespołów i gwiazd dużego formatu. Szczególnie zapraszamy do udziału w zawodach wędkarskich, życząc szczęścia w złowieniu złotego karpia!
Wydarzenia zostały wyróżnione poprzez zielone tło.

AKTYWNIE W DOLINIE BARYCZY

Szeroka oferta spływów kajakowych, gier terenowych, obserwacji przyrody jest okazją do aktywnego wypoczynku i poznania wyjątkowych walorów turystycznych Doliny Baryczy. Spotkajmy się na szlakach turystycznych! Wydarzenia zostały wyróżnione poprzez różowe tło.

RYBA DO SYTA

Prawdziwe biesiady rybne, które są rzadką okazją do skosztowania różnorodnych rybnych specjałów w towarzystwie innych lokalnych produktów. Wydarzenia przygotowane zostały przez lokalne restauracje i gospodarstwa agroturystyczne. Zachęcamy do udziału w gronie rodziny lub przyjaciół! Przekonają się Państwo, że karpia warto jeść nie tylko od święta.
Uczestnicząc w kolacjach rybnych wybierają Państwo potrawę wieczoru – najsmaczniejsze danie z karpia. Najlepsza w opinii gości potrawa zakwalifikuje się do konkursu kulinarnego „Mistrz Karpia 2016”, będącego zwieńczeniem tegorocznej edycji Dni Karpia. Oceny konkursowych dań dokonają profesjonaliści – szefowie kuchni renomowanych restauracji.
Lokalne produkty i potrawy z ryb znajdą Państwo na imprezach i jarmarkach w Dolinie Baryczy i we Wrocławiu a także na stronie www.dbpoleca.barycz.pl
Kolacje zostały wyróżnione poprzez niebieskie tło.

OFERTA EDUKACYJNA

Zależy nam, by jak najmłodsi mieszkańcy obszaru i turyści poznali i docenili unikatowy charakter i bogactwo przyrody Doliny Baryczy. Zapraszamy przedszkola i szkoły do skorzystania ze specjalnie przygotowanej oferty edukacyjnej ośrodków edukacji ekologicznej oraz organizacji pozarządowych i podmiotów prywatnych. Więcej na:
www.edukacja.barycz.pl

Każde z wydarzeń zostało oznaczone indywidualnym numerem, który znajdą Państwo również na mapie. Dodatkowo o charakterze wydarzeń informują umieszczonepod tekstem ikonki.

PLAN

STAWY MILICKIE SA

Ruda Sułowska 20

56-300 Milicz

tel.: (+48) 71/ 38 47 110

(+48) 71/ 38 32 482

fax: (+48) 71/ 38 47 110 (wew. 25)

mail: biuro@stawymilickie.pl

NIP: 916-13-88-540

BIURO

Sułów, ul. Kolejowa 2

(I piętro, Bank Spółdzielczy)

56-300 Milicz

tel.: (+48) 71/ 38 47 110

BIURO WE WROCŁAWIU

Rynek 58, III p.

50-116 Wrocław

HOTEL NATURUM

Ruda Sułowska 20

56-300 Milicz

tel.: (+48) 71/ 75 90 888

tel.: (+48) 534 964 120

mail: rezerwacje@stawymilickie.pl

GOSPODA 8 RYB

tel.: (+48) 534 964 120

WYCIECZKI, FOTOSAFARI

tel.: (+48) 71/ 759 08 88

DZIAŁ SPRZEDAŻY
HOTELU NATURUM

mail: rezerwacje@stawymilickie.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone © Stawy Milickie SA 2008-2015